Kui palju maksab äpp?

Kui palju maksab äpp?

Üks enim levinud küsimusi, mida saame, on palju maksab üks mobiiliäpp. Kuna tihti on selle vastuseks “sõltub”, siis kirjutangi natuke lahti, millest sõltub ühe rakenduse hind.

Mis mõjutab äpi hinda?

Peamine, mis hinda mõjutab, on töötundide arv ja töötundide arv sõltub:

·         Kui mahukas on äpp ehk kui paljusid funktsioone peab ta täitma;

·         Kui palju saame kasutada olemasolevad rakendusi/võimekust (nt. Google maps kaartide puhul) vs kui palju peame ise looma uut funktsionaalsust;

·         Kui palju peame aega panustama äpi visuaalsele väljanägemisele ehk pildid, logod vms;

·         Kas äpile tuleb juurde ka server ehk nt. kasutajate infot hoitakse serveris;

·         Mitmes keeles äpp on;

·         Ja muud sarnased funktsioonid.

Äpi kujundus

Kujundus on üks nendest kohtadest, mille pealt ei tasu kohe kindlasti raha kokku hoida. Kujundus määrab ära äpi eristumise, kasutuskogemuse ja lõppkokkuvõteks ka edu.

Hea kasutuskogemusega äppi on lihtne kasutada. Kui kasutuskogemus on tehtud hästi, siis saab keskmine telefoni kasutaja kohe aru, mida ta tegema peab, et äpis tulemus saavutada. Siinkohal ei tasu mõelda välja uusi nippe, kuhu peita menüü nupp või profiili seaded. Tavakasutaja lihtsalt ei hakka Sinu versiooni pähe õppima. Lihtsam on leida uus äpp (ja neid kindlasti leidub).

Kokku saab disainis hoida, kui kasutada olemasolevaid komponente ja jälgida äppide stiiliraamatut. Android näiteks usub enda Material Design põhimõttesse, millega ka kõik Androidi kasutajad harjunud on. Pea aga meeles, et iPhone kasutajale peab tegema natuke teistsuguse äppi puhtalt juba selle pärast, et iPhone-del ei ole tagasi nuppu.

Olemasolevate võimekuste kasutamine

Maailmas on loodud palju vabavaralisi kui ka litsenseeritavaid lisafunktsioone, mida äpi juures kasutada. Näiteks kui äpi funktsiooniks on navigeerimine, siis tasub kasutada selleks Google Maps võimalusi selle asemel, et seda ise hakata ehitama. Sama lugu on ka erinevate vormide, piltide ja videode näitamisega. Sinu äpi juures on oluline lõpptulemus kasutaja jaoks, mitte kõige 0-st ehitamine.

Äpi administreerimine

Äpi töötundidele lisandub kopsakas hulk, kui äpil on enda server, kust äpp infot küsimas käib. Serveris võib olla infot näiteks kasutaja kohta, tema eelistuste kohta või ka näiteks äpi teksti sisu kohta. Mida rohkem infot on dünaamiliselt äpil vaja küsida, seda kauema aega võtab tema tegemine.

Enamikel juhtudel ei ole administreerimismoodulist pääsu, kuid ka siin saab kasutada olemasolevaid tööriistu. Üks meie lemmikutest on Google Firebase.
Firebase on nagu Zone veebimajutus äppidele. Kõik vajalik info salvestatakse Google serverisse ning Google tööriistade abiga on Firebase keskkonna loomine äärmiselt kiire ja lihtne.

Mitmekeelsus

Äppi tellides võiks selge olla, mis keeles või keeltes äppi on plaanitud. Kui äpp on plaanitud mitmekeelsena, siis luuakse süsteemi üldised tekstiväljad, mille sisu erineb vastavalt keelele. Kui seda kohe alguses ei tee, siis mitmekeelseks ümber tegemine tähendab sisuliselt uue rakenduse loomist. Kui sellega on aga arvestatud, siis iga keele kohta peab valmistama ette ühe lihtsa dokumendi, kus tekstivälja tõlked juba olemas.

Kokkuvõtvalt

Ühe äpi hind sõltub suuresti äpi keerukusest ja kui palju funktsioone äpil on. Mida keerulisemad funktsioonid, seda rohkem töötunde ja seda kallim hind, kuid hinna juures saab alati analüüsida, mida võtta ja mida jätta, et äpp enda eesmärki täidaks ja eelarvet lõhki ei ajaks.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.