Tee endale mobiiliäpp – 10 sammu

Miks Sa tahad endale mobiiliäppi? Kas soovid olla osa Eesti e-tiigri eduloost ja omada start-up ettevõtet või komistasid mõne probleemi otsa, mida usud, et suudad lahendada? Vastus nendele küsimustele määrab, kas Sinu äpp saab edukaks.

Siin on lühiülevaade sammudest, mida astuda äppi tegemiseks. Kuna tegemist on üldistava nimekirjaga, siis see ei pruugi kõikidele sobida. Nimekiri on kokku pandud meie varasemast, pea 4 aastasest kogemusest, kus oleme aidanud Sinuga sarnastel ettevõttetel jõuda enda äppini. Vali nimekirjast endale sobivad, või järgi kogu nimekirja – kõige olulisem on kuskilt alustada!

1. samm – idee või probleem

Kui Sul juba on äppi mõte, siis liigu edasi 2. sammu juurde. Kui ei ole, siis see on koht, kust alustada. Soovid endale äppi, kuid Sul puudub idee? Alusta esmalt probleemist ja õnneks on neid meie ümber palju.

Edukad ettevõtjad lahendavad igapäevaseid probleeme sellisest vaatenurgast, mida me esialgu ei suutnud näha. Kui enda ümber ringi vaadata, siis iga asi lahendab mingit probleemi. Soovid kirjutada nii, et kõik Sinust aru saaksid – trükimasin. Soovid võimalust enda teksti parandada – arvuti eelkäija ekraaniga trükimasin. Soovid liikuda kiiremini – auto. Näiteid on küll ja küll.

Alusta enda ümbruskonna vaatlemisega. Mõtle enda igapäevastele tegevustele ja ürita sealt leida tüütuid tegevusi, mida saaks kas kiirendada või näiteks lihtsamaks teha. Kui Sul on nimekiri valmis, hakka mõtlema lahenduste peale. Mida ulmelisemad, seda parem.

2. samm – valideeri probleemi ulatus

Kui oled enda jaoks probleemi välja mõelnud, siis ürita aru saada, kui paljudel inimestel võiks sarnane probleem olla. Kasuta näiteks Google otsisõnade tööriista, et saada aru, kui palju seotud märksõnu internetist otsitakse. Kui otsinguid on vähe, siis võib eeldada, et probleem on suhteliselt kitsal ringil inimestest. Kindlasti räägi enda mõttest ka teistele inimestele ja uuri tagasisidet. Mida rohkematelt inimestelt tagasisidet saad, seda paremaks muutub lõplik idee.

3. samm – pane paika äppi funktsioonid

Kui oled enda probleem olemusele saanud kinnituse, hakka mõtlema reaalsele lahendusele. Mõtle kuidas üks mobiiliäpp saaks Sinu probleemi lahendada. Millised peaksid olema äppi funktsioonid? Kuidas äppi peaks kasutama?

Äppide funktsioonidest teada saamiseks mine äppide poodi (Google Play või App Store) ja lae alla võimalikult palju erinevaid äppe ja hakka neid katsetama. Jäta meelde, mis meeldib ja eriti see, mida saaks paremini teha.

4. samm – eemalda üleliigsed funktsioonid ja vidinad

Kui oled enda peas valmis saanud maailma kõige ägedama äppi, siis hakka sealt eemaldama üleliigseid funktsioone. Mõtle, kas tõesti läheb kasutaja tuvastamiseks vaja nii Facebooki, Google, Twitteri kui ka Instagrammi kontosid?
Jäta alles vaid põhi funktsioonid, mis on vajalikud probleemi lahendamiseks. See aitab kokku hoida kulusid ja aega, et saaksid enda äppi võimalikult kiiresti valmis.

5. samm – kujundus ehk disain

Olen kuulnud paljusid rääkimas, et nad soovivad väga lihtsat kujundust ning peamine fookus on äppi arendusel. See on viga. Disain ei ole ainult logo või äpi ikoon vaid ka äppi kasutuskogemus. Ära unusta, et disain on see, mis muudab tehnoloogia kasutuskõlblikuks.

6. samm – leia arendaja

Leia arendusettevõte, kes suudaks ellu viia Sinu visiooni. Täpsemalt saab protsessist lugeda meie varesemas loos “Kuidas tellida äppide tegemist”.

7. samm – loo arendaja kontod

Selleks, et Sinu äppe saaks poodidesse üles laadida, peavad Sul olema arendaja kontod. Androidi konto maksab 25 eurot ning Apple konto 99 dollarit aastas. Loo kontod juba varakult, et neid arendajatega jagada.

8. samm – integreeri analüütika

Analüütika aitab Sul teada saada, kes, kui palju ja kuidas Sinu äppi kasutads. See info on hindamatu väärtusega, aitamaks luua äppi, mida ka teistele meeldib kasutada.

Analüütika jaoks kasuta kas tasuta tööriistu Google Analytics või tasulisi programme, nagu Localytics. Erilist vahet ei ole, keda kasutada. Oluline on, et oskaksid keskkondasid kasutada ja nendest saadavat infot tõlgendada.

9. samm – kogu tagasisidet ja vasta sellele

Kui lõpuks Su äpp poodidesse jõuab, annab esmaste kasutajate tagasiside Sulle infot, kuidas enda äppi paremaks teha. Jälgi analüütikat ning tee äppidesse muudatusi, mis kajastaks kasutajate soove. Jälgi ka kasutajate tagasisidet poodides ja vasta nendele nii ausalt ja kiiresti, kui võimalik.

10. samm – tutvusta täiendavaid funktsioone

Esimene äppi versioon peaks sisaldama vaid ühte põhifunktsiooni. Kui kasutajad selle omaks võtavad, siis otsi välja 3. sammu funktsioonid ja hakka neid äppi lisama. Kuula ka kasutajate tagasisidet, millised võiksid olla lisad mida nad ootavad.

Kokkuvõtteks

Kõik algab ideest. Kui Sul on hea idee, siis tuleb ka hea äpp, mida meeldib inimestele kasutada.

Kui soovid täpsemat arutleda, kuidas äppi luua, siis kirjuta kristjan@vampdigital.com või helista +372 66 60 065 ja räägime läbi.

Jaga postitust ka teistega
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail