10 SMS turunduse nõuannet pühade perioodiks

Kuigi on sügis on alles tuure kogumas, on juba praegu õige aeg hakata planeerima jõulude aegseid turundustegevusi. Kui Sa juba seda teinud ei ole, siis seekord soovitame kindlasti kaaluda ka SMS turundust ühe osana enda pühade kampaaniast. Artiklis toon välja 10 nõuannet, kuidas SMS turundust kõige paremini kasutada.

1. Soodusta enda kliente liituma SMS nimekirjaga

Kas on üldse võimalik kasvatada enda kontaktide andmebaasi ilma suurte kampaaniateta? Vastus on jah, aga see on natuke keerulisem. Kasuta ära enda kõiki kanaleid, et kutsuda inimesi üles liituma. Pane silt üles poodi, palu klienditeenindajatel ostu käigus seda meelde tuletada, pane kiri enda e-kirja jalusesse ja muidugi ka kodulehele. Mida rohkem kohti, kus inimesed saavad enda numbri kirja panna, seda suurem tõenäosus, et nad seda ka teevad.

2. Saada “laos tagasi” sõnumeid

Just jõuludele eelneval perioodil on oluline populaarsete kinkide nõudlust rahuldada. Kui mõni toode saab poest otsa, anna kliendile võimalus saada teade, millal toode on tagasi laos. Vamp Digital SMS äppi saad integreerida enda e-poe tarkvaraga nii, et sõnumid lähevad välja automaatselt.

3. Integreeri SMS kliendiprogrammiga

Jõulude ajal kasvab inimeste hulk, kes Sinu käest midagi ostavad ja kes soovivad liituda püsikliendiprogrammiga. Ühenda enda kliendiprogramm SMS teenusega, et lihtsustada andmete ühilduvust ja kliendikommunikatsiooni.

4. Olulised uudised kiiresti

Kui oled SMS-i integreerinud enda kliendiprogrammiga, kasuta selle võimekust ja tevita kliente olulistest tegevustest. Saada SMS, kui tellimus on teele pandud, millal võiks eeldada, et tellimus jõuab kohale ja mille kaudu saab enda tellimust jälgida. SMS on väga hea meetod, et saata olulist ja kiiresti muutuvat infot klientidele, mis peab ilmtingimata kliendini kohale jõudma.

5. Ole järjepidev

Kui lubad enda klientidele, et saadad nendele SMS pakkumisi korra nädalas aga hakkad neid pommitama korra päevas, toob SMS saatmine suuremat kahju kui kasu. Sama kehtib ka vastupidises olukorras. Ole enda sõnumites järjepidev ja tekita klientides teatud ootusi Sinu käest sõnumeid saada.

6. Saada allahindlus koode või pakkumisi

Brändid, kes saadavad SMS teel allahindluspakkumisi näevad suurenenud kliendikaasamist ja pakkumistest osavõtmist. Eriti just nooremad kliendid ootavad, et brändid saadaksid nendele allahindluspakkumisi läbi SMS-i. Kui Sul on ka e-pood, siis väga hästi tootavad allahindluskupongid ka e-poes.

7. Ühenda sotsiaalmeedia ja SMS

SMS ja sotsiaalmeedia ei ole üksteist välistavad kanalid. Kasuta sotsiaalmeediat, et kasvatada enda SMS saajate nimekirja ning läbi SMS kanali kutsu inimesi külastama näiteks Facebooki lehte. Loo sotsiaalmeedia jaoks kampaaniaid, milles osalemiseks peab näiteks liituma SMS saajate nimekirjaga.

8. Suuna kliente “päris” poodi

Kuigi järjest rohkem pühade ostlemist tehakse nii mobiilis kui ka arvutis, siis kliendid soovivad ka “päris” poodides käia. Saada sõnumiga eripakkumisi, mis kehtivad ainult teatud poodides ja teatud aja, et parandada poodide täituvust madalperioodidel.

9. Saada sihitud sõnumeid

SMS on äärmiselt personaalne ja otsene suhtlusviis. Ürita SMS sõnumeid personaliseerida nii palju kui võimalik alustades kas või nimest. Mida rohkem saad enda sõnumit sihtida, seda tulemuslikum ta ka on.

10. Saada lihtsalt lõbusaid sõnumeid

Kuigi me ei poolda sisutühjade sõnumite saatmist, siis pühade perioodil kasuta SMS võimalust, et saata enda klientidele mõni tore pühadetervitus või head uueaasta soovid. Pea meeles, et põhilised Sinu SMS nimekirjas olevad kliendid on ka Sinu püsikliendid ning meile kõigile meeldib, kui meid meeles peetakse.

Kokkuvõtvalt

Loodan, et said siit natuke inspiratsiooni, et pühade ajal kasutada kõiki SMS kampaania võimalusi. Vamp Digital SMS äppi saad mugavalt ühendada enda olemasolevate e-poe või kassasüsteemidega, mis aitavad kõiki SMS tegevusi automatiseerida. Kui soovid teada täpsemalt, kirjuta kristjan@vampdigital.com või helista 66 60 065.

 

Jaga postitust ka teistega
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail