Kuidas jõulupakkumisi teha? Kasuta SMS-i

Pühade hooaeg on kohe-kohe pihta hakkamas ja Sa soovid anda endast maksimumi, et pakkumised klientidele kohale jõuaksid. Parim viis enda klientideni jõudmiseks on nendele sõnum saata, just siis, kui nad otsiva kingiideid, söögikohti või sooduspakkumisi.

SMS annab klientidele märku Sinu selle hooaja pakkumistest. Kasuta enda sõnumites ka veebilinke ja suuna kliendid kodulehe pakkumistele või allahindluslehtdele.

Siin on mõningad nõuanded, kuidas enda SMS turundusega alustada.

1. Alusta varakult

Ära oota enda pakkumistega viimase minutini. Mida varem alustad, seda suurema tähelepanu Sa võidad ja annad enda konkurentidele vähem võimalust klienti enda juurde meelitada.

2. Saada uusi pakkumisi

SMS on äärmiselt personaalne suhtlusviis ja Sinu pakkumine peaks seda ka peegeldama. Ära saada sama pakkumist, mis on leitav Sinu kodulehel, Facebookis ja poes. Saada midagi erilist ja personaalset.

3. Ära unusta viimase hetke ostlejaid

Mõnedele meeldib jätta enda ostlemised viimasele minutile. Ära neid kõrvale jäta. Osad pakkumised võivad meelega olla mõeldud viimasel hetkel otsustajatele jõululaupäeval.SMS

 

4. Pühadejärgsed pakkumised

Sinu kampaania ei pea lõppema jõuludega. Peale jõule ootavad paljud jaanuari allahindlusi. Jaga SMSi teel sooduskuponge kui ka eripakkumisi, mis mõeldud pühadejärgseteks kampaaniateks.

5. Kas pakud tasuta kohaletoimetamist?

On põhjus, miks paljud kampaaniad pakuvad tasuta transporti – need pakkumised töötavad. E-toidupoodides moodustavad enamuse ostud just selle piiri, et saada tasuta transport. Kui Sa kõikidele ei taha tasuta transporti pakkuda, saada allahindluskood.

6. Jälgi reegleid

Kui Sa SMS turundus kasutad, siis mõtle selle peale, milliseid sõnumeid Sulle meeldib saada. Ära saada sõnumeid õhtul hilja või hommikul vara ja anna inimestele võimalus sõnumitest loobuda.

sms-app

Kui Sa oled valmis SMS turundusega alustama, võta meiega ühendust kas helistades 66 60 065 või saada meile kiri vamp@vampdigital.com. Meie teeise SMS tööriista on lihtne kasutada ja selle tõestuseks saad 1 euro eest tasuta testimiskrediiti.

Jaga postitust ka teistega
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

10 SMS turunduse nõuannet pühade perioodiks

Kuigi on sügis on alles tuure kogumas, on juba praegu õige aeg hakata planeerima jõulude aegseid turundustegevusi. Kui Sa juba seda teinud ei ole, siis seekord soovitame kindlasti kaaluda ka SMS turundust ühe osana enda pühade kampaaniast. Artiklis toon välja 10 nõuannet, kuidas SMS turundust kõige paremini kasutada.

1. Soodusta enda kliente liituma SMS nimekirjaga

Kas on üldse võimalik kasvatada enda kontaktide andmebaasi ilma suurte kampaaniateta? Vastus on jah, aga see on natuke keerulisem. Kasuta ära enda kõiki kanaleid, et kutsuda inimesi üles liituma. Pane silt üles poodi, palu klienditeenindajatel ostu käigus seda meelde tuletada, pane kiri enda e-kirja jalusesse ja muidugi ka kodulehele. Mida rohkem kohti, kus inimesed saavad enda numbri kirja panna, seda suurem tõenäosus, et nad seda ka teevad.

2. Saada “laos tagasi” sõnumeid

Just jõuludele eelneval perioodil on oluline populaarsete kinkide nõudlust rahuldada. Kui mõni toode saab poest otsa, anna kliendile võimalus saada teade, millal toode on tagasi laos. Vamp Digital SMS äppi saad integreerida enda e-poe tarkvaraga nii, et sõnumid lähevad välja automaatselt.

3. Integreeri SMS kliendiprogrammiga

Jõulude ajal kasvab inimeste hulk, kes Sinu käest midagi ostavad ja kes soovivad liituda püsikliendiprogrammiga. Ühenda enda kliendiprogramm SMS teenusega, et lihtsustada andmete ühilduvust ja kliendikommunikatsiooni.

4. Olulised uudised kiiresti

Kui oled SMS-i integreerinud enda kliendiprogrammiga, kasuta selle võimekust ja tevita kliente olulistest tegevustest. Saada SMS, kui tellimus on teele pandud, millal võiks eeldada, et tellimus jõuab kohale ja mille kaudu saab enda tellimust jälgida. SMS on väga hea meetod, et saata olulist ja kiiresti muutuvat infot klientidele, mis peab ilmtingimata kliendini kohale jõudma.

5. Ole järjepidev

Kui lubad enda klientidele, et saadad nendele SMS pakkumisi korra nädalas aga hakkad neid pommitama korra päevas, toob SMS saatmine suuremat kahju kui kasu. Sama kehtib ka vastupidises olukorras. Ole enda sõnumites järjepidev ja tekita klientides teatud ootusi Sinu käest sõnumeid saada.

6. Saada allahindlus koode või pakkumisi

Brändid, kes saadavad SMS teel allahindluspakkumisi näevad suurenenud kliendikaasamist ja pakkumistest osavõtmist. Eriti just nooremad kliendid ootavad, et brändid saadaksid nendele allahindluspakkumisi läbi SMS-i. Kui Sul on ka e-pood, siis väga hästi tootavad allahindluskupongid ka e-poes.

7. Ühenda sotsiaalmeedia ja SMS

SMS ja sotsiaalmeedia ei ole üksteist välistavad kanalid. Kasuta sotsiaalmeediat, et kasvatada enda SMS saajate nimekirja ning läbi SMS kanali kutsu inimesi külastama näiteks Facebooki lehte. Loo sotsiaalmeedia jaoks kampaaniaid, milles osalemiseks peab näiteks liituma SMS saajate nimekirjaga.

8. Suuna kliente “päris” poodi

Kuigi järjest rohkem pühade ostlemist tehakse nii mobiilis kui ka arvutis, siis kliendid soovivad ka “päris” poodides käia. Saada sõnumiga eripakkumisi, mis kehtivad ainult teatud poodides ja teatud aja, et parandada poodide täituvust madalperioodidel.

9. Saada sihitud sõnumeid

SMS on äärmiselt personaalne ja otsene suhtlusviis. Ürita SMS sõnumeid personaliseerida nii palju kui võimalik alustades kas või nimest. Mida rohkem saad enda sõnumit sihtida, seda tulemuslikum ta ka on.

10. Saada lihtsalt lõbusaid sõnumeid

Kuigi me ei poolda sisutühjade sõnumite saatmist, siis pühade perioodil kasuta SMS võimalust, et saata enda klientidele mõni tore pühadetervitus või head uueaasta soovid. Pea meeles, et põhilised Sinu SMS nimekirjas olevad kliendid on ka Sinu püsikliendid ning meile kõigile meeldib, kui meid meeles peetakse.

Kokkuvõtvalt

Loodan, et said siit natuke inspiratsiooni, et pühade ajal kasutada kõiki SMS kampaania võimalusi. Vamp Digital SMS äppi saad mugavalt ühendada enda olemasolevate e-poe või kassasüsteemidega, mis aitavad kõiki SMS tegevusi automatiseerida. Kui soovid teada täpsemalt, kirjuta kristjan@vampdigital.com või helista 66 60 065.

 

Jaga postitust ka teistega
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Tee endale mobiiliäpp – 10 sammu

Miks Sa tahad endale mobiiliäppi? Kas soovid olla osa Eesti e-tiigri eduloost ja omada start-up ettevõtet või komistasid mõne probleemi otsa, mida usud, et suudad lahendada? Vastus nendele küsimustele määrab, kas Sinu äpp saab edukaks.

Siin on lühiülevaade sammudest, mida astuda äppi tegemiseks. Kuna tegemist on üldistava nimekirjaga, siis see ei pruugi kõikidele sobida. Nimekiri on kokku pandud meie varasemast, pea 4 aastasest kogemusest, kus oleme aidanud Sinuga sarnastel ettevõttetel jõuda enda äppini. Vali nimekirjast endale sobivad, või järgi kogu nimekirja – kõige olulisem on kuskilt alustada!

1. samm – idee või probleem

Kui Sul juba on äppi mõte, siis liigu edasi 2. sammu juurde. Kui ei ole, siis see on koht, kust alustada. Soovid endale äppi, kuid Sul puudub idee? Alusta esmalt probleemist ja õnneks on neid meie ümber palju.

Edukad ettevõtjad lahendavad igapäevaseid probleeme sellisest vaatenurgast, mida me esialgu ei suutnud näha. Kui enda ümber ringi vaadata, siis iga asi lahendab mingit probleemi. Soovid kirjutada nii, et kõik Sinust aru saaksid – trükimasin. Soovid võimalust enda teksti parandada – arvuti eelkäija ekraaniga trükimasin. Soovid liikuda kiiremini – auto. Näiteid on küll ja küll.

Alusta enda ümbruskonna vaatlemisega. Mõtle enda igapäevastele tegevustele ja ürita sealt leida tüütuid tegevusi, mida saaks kas kiirendada või näiteks lihtsamaks teha. Kui Sul on nimekiri valmis, hakka mõtlema lahenduste peale. Mida ulmelisemad, seda parem.

2. samm – valideeri probleemi ulatus

Kui oled enda jaoks probleemi välja mõelnud, siis ürita aru saada, kui paljudel inimestel võiks sarnane probleem olla. Kasuta näiteks Google otsisõnade tööriista, et saada aru, kui palju seotud märksõnu internetist otsitakse. Kui otsinguid on vähe, siis võib eeldada, et probleem on suhteliselt kitsal ringil inimestest. Kindlasti räägi enda mõttest ka teistele inimestele ja uuri tagasisidet. Mida rohkematelt inimestelt tagasisidet saad, seda paremaks muutub lõplik idee.

3. samm – pane paika äppi funktsioonid

Kui oled enda probleem olemusele saanud kinnituse, hakka mõtlema reaalsele lahendusele. Mõtle kuidas üks mobiiliäpp saaks Sinu probleemi lahendada. Millised peaksid olema äppi funktsioonid? Kuidas äppi peaks kasutama?

Äppide funktsioonidest teada saamiseks mine äppide poodi (Google Play või App Store) ja lae alla võimalikult palju erinevaid äppe ja hakka neid katsetama. Jäta meelde, mis meeldib ja eriti see, mida saaks paremini teha.

4. samm – eemalda üleliigsed funktsioonid ja vidinad

Kui oled enda peas valmis saanud maailma kõige ägedama äppi, siis hakka sealt eemaldama üleliigseid funktsioone. Mõtle, kas tõesti läheb kasutaja tuvastamiseks vaja nii Facebooki, Google, Twitteri kui ka Instagrammi kontosid?
Jäta alles vaid põhi funktsioonid, mis on vajalikud probleemi lahendamiseks. See aitab kokku hoida kulusid ja aega, et saaksid enda äppi võimalikult kiiresti valmis.

5. samm – kujundus ehk disain

Olen kuulnud paljusid rääkimas, et nad soovivad väga lihtsat kujundust ning peamine fookus on äppi arendusel. See on viga. Disain ei ole ainult logo või äpi ikoon vaid ka äppi kasutuskogemus. Ära unusta, et disain on see, mis muudab tehnoloogia kasutuskõlblikuks.

6. samm – leia arendaja

Leia arendusettevõte, kes suudaks ellu viia Sinu visiooni. Täpsemalt saab protsessist lugeda meie varesemas loos “Kuidas tellida äppide tegemist”.

7. samm – loo arendaja kontod

Selleks, et Sinu äppe saaks poodidesse üles laadida, peavad Sul olema arendaja kontod. Androidi konto maksab 25 eurot ning Apple konto 99 dollarit aastas. Loo kontod juba varakult, et neid arendajatega jagada.

8. samm – integreeri analüütika

Analüütika aitab Sul teada saada, kes, kui palju ja kuidas Sinu äppi kasutads. See info on hindamatu väärtusega, aitamaks luua äppi, mida ka teistele meeldib kasutada.

Analüütika jaoks kasuta kas tasuta tööriistu Google Analytics või tasulisi programme, nagu Localytics. Erilist vahet ei ole, keda kasutada. Oluline on, et oskaksid keskkondasid kasutada ja nendest saadavat infot tõlgendada.

9. samm – kogu tagasisidet ja vasta sellele

Kui lõpuks Su äpp poodidesse jõuab, annab esmaste kasutajate tagasiside Sulle infot, kuidas enda äppi paremaks teha. Jälgi analüütikat ning tee äppidesse muudatusi, mis kajastaks kasutajate soove. Jälgi ka kasutajate tagasisidet poodides ja vasta nendele nii ausalt ja kiiresti, kui võimalik.

10. samm – tutvusta täiendavaid funktsioone

Esimene äppi versioon peaks sisaldama vaid ühte põhifunktsiooni. Kui kasutajad selle omaks võtavad, siis otsi välja 3. sammu funktsioonid ja hakka neid äppi lisama. Kuula ka kasutajate tagasisidet, millised võiksid olla lisad mida nad ootavad.

Kokkuvõtteks

Kõik algab ideest. Kui Sul on hea idee, siis tuleb ka hea äpp, mida meeldib inimestele kasutada.

Kui soovid täpsemat arutleda, kuidas äppi luua, siis kirjuta kristjan@vampdigital.com või helista +372 66 60 065 ja räägime läbi.

Jaga postitust ka teistega
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kuidas enda e-poes usaldusväärsust suurendada

Usaldus on e-poodide jaoks kriitilise tähtsusega, mis oluliselt mõjutab klientide ostuotsust. Singapuris asuvas Sinagopre Management Universitys koostatud uuringust selgub, mis mõjutab e-poes ostlemisel usaldust.

Uuringust selgub, et enim ollakse valmis ostma poest, mille on nii kõrge usaldusväärsus kui ka madal tunnetatud riskitase. Selleks, et usaldusväärsust tõsta peavad e-poed enda lehti optimeerima, et muuta potentsiaalsete klientide jaoks ostmine võimalikult mugavaks.

1. Lisa usaldust tõestavad märgid

Lisades enda lehele usaldust ja turvalisust tõestavad märgid, on parim viis tõsta enda lehe näilist usaldusväärsust. Turvamärgised töötavad sarnaselt “G4S valvab” märgiga poe uksel. Sa tead, et keegi kontrollib kogu protsessi.

website trust symbols turvaline_ostukoht_kaitsetsooniga2

Allikas: Searchforce, E-kaubanduse Liit

Ostjate peamine hirm e-poe ees on see, et kaupa kas ei tarnita Sinule või keegi kolmas isik saad Sinu andmed endale. Kui oled liitunud mõne turvamärgise pakkujaga, siis näitad, et keegi auditeerib Sinu tegevusi ja on andnud enda heakskiidu.

Oluline on ka kaupadega rahulolu. Näiteks USA-s tehtud uuringust selgub, et lisades enda poele “100% raha tagasi garantii” sildi, suureneb poe käive 32%.

Näitena E-Bay raha tagasi garantii:

Add Trust Badges-ecommerce

2. Kasuta tuntud makseteenuse pakkujat või pangalinke

Usaldusväärsuse suurimaks rikkujaks on kahtlased (sula)rahatehingud. Kui soovid enda poest jätta vähegi usaldusväärset muljet, siis loobu ettemaksu arvetest.

Eestis on üks parimatest makseteenuse pakkujateks Maksekeskus.ee, kelle abiga saad enda e-poes vastu võtta nii pangamakseid kui ka pangakaarte. Ei ole eraldi vaja sõlmida lepinguid või teha keerulisi arendus. E-abi.ee kaudu saad soodsalt ühe plugina enda poele ja saadki makseid aktsepteerida.

3. Näita päris klientide päris tagasisidet

Sa võid enda toodete kohta mõelda maailma parimaid kirjeldusi, kuid kas ka Su kliendid seda usuvad? Tõesta toodete kohta käivat päris klientide päris tagasisidega. Neid kommentaare peaks näitama kõikide toodete lehel. Moz.com uuring näitas, et 67% kasutajates loeb toodete kohta tagasisidet.

Julgusta enda kliente ka tagasisidet jätma ja ära karda negatiivset, kuid konstruktiivset tagasisidet. See, et mõnele kliendile toode ei sobinud, et tähenda, et see mulle ei peaks sobima.

Näide lehelt Loverte.com

 

loverte

4. Muuda abi küsimine lihtsaks

Ka e-poes käies tekib kasutajatel soov kellegi käest abi küsida, mis võib otseselt mõjutada nende ostu käitumist. Kas toode sobib minu olemasoleva lahendusega? Kuidas ma kauba kätte saan? Kas see mulle sobib?

Muuda ühenduse võtmine lihtsaks. Pane igale poole nähtavale enda kontaktandmed koos telefoni numbriga. See näitab klientidele, et Sinu e-poe taga on inimesed, kes saavad neid aidata.

Vajadusel võta appi tehnoloogia. Näiteks Telia annab võimaluse ka otse klienditeenindajaga suhelda.

telia

5. Näita, kuidas tooteid kasutatakse

Osadel juhtudel kliendid usaldavad küll Sind, kuid ei ole veendunud, et kaup vastab nende ootustele. Kuna e-poes ei saa kaupa käega katsuda, siis näita klientidele, kuidas Sinu kaupa kasutatakse või milline see välja näeb.

Mida rohkem pilte Sul toote kohta on, seda parem. Võimalusel kasuta 360 vaateid, kuid kõige parem on siiski toote videod.

Näiteks Pesumati.ee lehel saab vaadata, kuidas töötab iMop

tootevideo

Kokkuvõtteks

E-poes maksab usaldus sest olgem ausad, kas Sina teeksid ettemaksu kahtlase väärtusega poele, mis müüb ebakindla kvaliteediga tooteid?

Optimeeri enda poodi ja näed, et tulemused hakkavad paranema.
Kui aga vajad täiendavat tuge, kirjuta kristjan@vampdigital.com või helista +372 66 60 065.

Jaga postitust ka teistega
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Kuidas tellida äppide tegemist?

Kui oled mõelnud mobiiliäppi tegemisele, tasub esimese asjana kaaluda teenuse sisse ostmist. Teenuse sisse ostmisel on hulgaliselt eeliseid, alates turu tundmisest kuni turundusteadmisteni, mis säästavad hulgaliselt Sinu aega ja raha.

Tellides äppi tegemise teenuse, muutud ise projektijuhiks, omades pidevat ja selget ülevaadet projekti staatusest. Teisalt ei pea Sa muretsema näiteks meeskonna komplekteerimise eest või vajalike litsentside saamise eest. Lisaks, kuna panustad projekti juba alguses ka rahaliselt, on Sul suurem motivatsioon saada töötav lahendus, mis meeldiks kasutajatele ja hakkaks Sulle kiiremini tulu teenima.

Kuidas siis kõige paremini teenust tellida? Annan Sulle 6 nõuannet, mille peale peaksid enne äppi tellimist mõtlema.

1. Tea, mida Sa äppilt soovid ehk miks üks järjekordne äpp?

Enne, kui hakkad äppi tellima, mõtle hootlikalt, mida Sa soovid, et Sinu äpp saavutaks. Mida selgemini oled enda jaoks äppi toimimise läbi mõelnud, seda selgemini suudad Sa äppi olemust ka edasi anda.

Vaata juba olemasolevaid äppe, nende funktsioone ja kirjuta üles täpselt, mida Sa tahad, et Sinu äpp teeks:

  • Kas soovid sotsiaalmeedia integratsiooni?
  • Kas äppil peavad olema registreeritud kasutajad?
  • Kas äppis saab midagi osta ja kuidas?
  • Kas äpp ise maksab midagi? Kui jah, siis kas äppist tuleb ka tasuta “lahjem” versioon?
  • Kas äpp peab töötama Android ja iOS või mõlemad?
  • Kas äppil peab olema taustsüsteem (back-end), millega sisu/kliente/tooteid hallata?

Kui oled äppi enda jaoks läbi mõelnud ja omadused kirja pannud, siis hakka otsima äppi valmistajat.

2. Leia endale äppi tegija

Kui oled enda jaoks välja mõelnud mida Sinu äpp peaks suutma, on lihtsam ka äppi tegijat otsida. Näiteks kui tead, et soovid äppi ainult iOS-le, siis otsi ainult neid ettevõtteid või arendajaid, kes spetsialiseeruvad iOS äppidele. Leia enda äppist kriitiline komponent ja otsi sellele vastav tegija.

Alusta äppi valmistaja otsimist kas Play poest või App Store-st. Vaata äppi avaldaja nime ja kui Sulle mõni äpp meeldib, siis kirjuta äppi avaldajale ja küsi, kes äppi valmis tegi.

Kui oled leidnud endale nimekirja sobivatest tegijatest, siis saada nendele kõikidele päring. Las pakkijad saadavad ka enda poolsed referentsid ja põhjused, miks just nemad võiksid Sinu äppi valmis teha.

3. Kohtu äppi tegijatega enne otsustamist

Äppi tegemise protsess võib olla mitme aasta pikkune projekt ja see eeldab äppi tegijatega head klappi.

Enne, kui otsustad, kes võiks Sinu äppi tegema hakata, saa nendega näost näkku kokku. Kui esmasel kohtumisel klappi ei teki, siis leia uus tegija. On lihtsam tellida äppi tegemine inimestelt, kellega on meeldiv suhelda ja asju ajada.

4. Küsi täpset hinnapakkumist

Kui oled sõelale jätnud 2-3 tegijat, siis küsi nende käest detailset hinnapakkumist. Hinnapakkumise saamiseks kirjuta üles kõik äppi funktsioonid. Vajadusel saa kokku ja joonistage äppi vaateid koos paberile. Mida täpsemalt suudate äppist ühtemoodi aru saada, seda täpsema hinnapakkumise saad.

5. Kauple

Kui oled hinnapakkumise saanud, siis ära karda küsida, miks see nii palju maksab!

Kui hind tundub liiga kõrge, siis kindlasti aruta seda teenuse pakkujaga. Kõige lihtsam viis hinda alla saada on mõni funktsionaalsus ära jätta. Oled kindel, et sisse peab saama logida nii Facebooki, Google, Twitteri kui ka Instagrami kontoga?

Samas kehtib ka reegel, et ära liiga odavat teenust osta. Kindlad funktsioonid võtavad kindla aja, et neid valmis teha. Kui hinnapakkumine on tunduvalt odavam, on risk, et pead hiljem hakkama juurde maksma.

6. Pane paika olulised teetähised

Kui hind on paigas, leppige kokku olulised teetähised ja kuidas projekti käigus käib omavaheline suhtlus.

Alguses on oluline suhelda tihedalt, et saaks ühtlustada Sinu ja tegija arusaamad äppist. Kõige olulisem on valmis saada äppi prototüüp, mille järgi toimub täpne programmeerimine.

Prototüübi käigus joonistame äppi valmis ja paneme ta liikuma täpselt nii, nagu päris äppi, et saaksid enda uuest äppist selle õige tunnetuse. Siis saab paika panna ka täpse valmimise ajagraafiku.

Kokkuvõtteks

Ära karda teenusepakkujaga suhelda. Äppi valmistamine on pikk protsess, mis eeldab omavahelist tihedat suhtlust ja head läbi saamist. Mida rohkem suudad enda jaoks äppi läbi mõelda, seda lihtsam kogu protsess on. Ka äppi tegijate maailmas kehtib reegel, 9 korda mõõda 1 kord lõika. Nii tuleb Sinu kui tellija jaoks kõige odavam.

Kui Sa äppi tahad, siis kirjuta kristjan@vampdigital.com või helista +372 66 60 065

 

Jaga postitust ka teistega
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

3 SMS-turunduse ideed, mis mõeldud just restoranidele

Restoranidel on tavaliselt kõige suurem vajadus loomingulise turunduse järgi. Peamiselt sõltuvad restoranid teiste soovitustest ning turunduseelarved ei ole just kõige suuremad. On aeg, et restoranid võtaksid turundusohjad enda kätte tagasi ja seda SMS-turundusega.

Jagamegi Sinuga kolme ideed, kuidas kõige paremini SMS sõnumite abil enda klientide hulka suurendada ja restoranis laudu täita.

1. Tellimused

Kui sul on planeeritud mõni eriüritus, nagu naistepäeva õhtusöök, ning keegi tühistab laua, saada enda SMS saajate nimekirjale kiire sõnum:
“Just vabanes laud laupäevasele üritusele. Helista kohe 66 600 65, et broneering endale saada.”
Sõnumis võid juurde pakkuda ka näiteks tervitusjooki või lisaallahindlust.

2. Menüü muudatused

Pole paremat põhjust, miks kliendid võiksid Sinu restorani külastada, kui äsja valminud uus menüü. Anna SMS-i teel teada, et uus menüü on paigas ja kutsu enda klienti neid maitsma. Lisa motivatsiooniks paku jällegi väikest präänikut, nagu allahindlus, tervitusjook või mõni muu üllatus:
“Alates homsest on meil uuenenud kevadmenüü. Reserveeri laud kohe 66 600 65, et saada ka tasuta tervitusjook.”

3. Pildid

Kõhu tühjaks ajamiseks sobivad kõige paremini pildid Sinu toitudest. Saada sõnumiga link enda maandumislehele, kus tood välja eripakkumistest pilte, et panna kõikidel SMS saajatel suu vett jooksma.

Alusta kohe: Kui sulle mõned meie mõtted meeldisid, võta meiega ühendust. Loome ka Sinule toimivad SMS sõnumid! Kui Sul veel SMS saajate nimekirja ei ole, võta meiega ühendust vastates samale kirjale ning mõtleme plaani välja.

Proovi tasuta

Vamp Digital SMS appi kasutamine on tasuta. Kasutamiseks ei ole liitumistasusid ega igakuiseid tasusid. Maksad vaid saadetud sõnumite eest.

Liitu kohe ja saad proovimiseks 20 tasuta SMS-i. Edaspidi on ühe SMS hinnad alates 0,039 EUR +km.

Vaata lähemalt siit: vampdigital.com/sms-turundus

Jaga postitust ka teistega
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vamp Digital turunduse ja arenduse blogi

Teretulemast Vamp Digitali turunduse ja arenduse blogisse.

Vamp Digital on digitaalse maailma loomisele suunatud ettevõte, kus meie kireks on arendada mobiilset internetti – olgu selleks mobiilisõbralik kodulehekülg või mobiilirakendus.

Kui oleme mobiilirakenduse valmis saanud, siis aitame tehtud töö ka massidesse viia. Olles ka Google partner, saame pakkuda parimaid teadmisi ja oskusi digiturunduse vallast. Ära muretse, Sinu äppist või kodulehest saadakse teada.

Kui soovid teada, kuidas saame Sind aidata, võta palun ühendust kas kirjutades vamp@vampdigital.com või helista +372 66 60 065.

Jääme ootama Sinu kõnet.

Jaga postitust ka teistega
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail